Wiodący producenci kłódek i zamków drzwiowych w Europie

Wiodący producenci kłódek i zamków drzwiowych w Europie

 

Kto w Europie produkuje najwięcej zamków i wkładek do drzwi?

 

 

Na to pytanie trudno odpowiedzieć jednoznacznie, ale można pokusić się o krótki opis wiodących producentów. Z pewnością jednym z największych i najbardziej znanych producentów zamków i okuć budowlanych jest koncern Assa Abloy. Grupa ta obejmuje wiele różnych marek i firm, takich jak Yale, Abloy, HID Global, Mul-T-Lock, LOB oraz wiele innych, które specjalizują się w produkcji różnego rodzaju zamków, kłódek, systemów kontroli dostępu i zabezpieczeń.

Oczywiście produkty tej firmy można znaleźć w ofercie sklepu e-klamki.pl.

 

Assa Abloy (Szwecja) to międzynarodowy gigant w dziedzinie bezpieczeństwa, globalny koncern o szerokiej i zróżnicowanej ofercie okuć budowlanych i zamknięć drzwiowych. Firma oferuje innowacyjne rozwiązania, w tym kłódki nierdzewne oraz systemy kontroli dostępu np. systemy jednego klucza i systemy Master Key.

Dormakaba (Szwajcaria/Niemcy) Firma powstała z połączenia Kaba Group i Dorma w 2015 roku. Specjalizuje się w systemach bezpieczeństwa, oferując inteligentne rozwiązania do zabezpieczania budynków. W bogatej ofercie Dormakba znajdziemy samozamykacze do drzwi, elektroniczne zamki, systemy kontroli dostępu i automatyki drzwiowej.

ABUS (Niemcy) to renomowana firma znana z szerokiej gamy produktów bezpieczeństwa, w tym zamków rowerowych, kłódek atestowanych i systemów alarmowych. Godne polecenia są kłódki antykorozyjne i wodoodporne, seria atestowanych kłódek Granit oraz blokady i linki rowerowe.

Wilka (Niemcy) Producent zamków, kłódek i innych produktów zabezpieczających, cieszący się renomą wśród profesjonalistów i użytkowników prywatnych. Firma specjalizuje się w systemach kontroli dostępu i kompletach wkładek na jeden klucz.

Yale (Wielka Brytania) firma wchodząca w skład koncernu Assa Abloy. Firma o długiej tradycji w produkcji zamków i kłódek, oferująca różnorodne rozwiązania dla domów i firm. Umiarkowane ceny to znak rozpoznawczy zamków Yale. Kłódki Yale znajdują zastosowanie np. w siłowniach i klubach fitness.

LOB (Polska) marka wchodząca w skład koncernu Assa Abloy. Ma swoją siedzibę w Lesznie i działa na polskim rynku od wielu lat. LOB oferuje różnorodne produkty, w tym tradycyjne zamki, patentowe kłódki, wkładki bębenkowe z atestem. Jej produkty są powszechnie stosowane w Polsce - w budynkach mieszkalnych, biurowcach, hotelach oraz innych obiektach, gdzie bezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl