Wykorzystanie nowoczesnego systemu jednego klucza

Wykorzystanie nowoczesnego systemu jednego klucza

Jednakowy klucz umożliwiający dostęp do wszystkich zamków systemowych to spora wygoda dla jego użytkowników. Przede wszystkim jednak, w komplecie z odpowiednią wkładką, ma on stanowić solidne zabezpieczenie przeciw włamaniu. Co więcej, system ten jest niezwykle uniwersalny. Można wykorzystać go w drzwiach do mieszkania, a także do bram, szaf, szafek oraz szuflad. Znajduje bowiem zastosowanie zarówno w przypadku wkładek bębenkowych, jak i kłódek czy zamków meblowych. Klucz w razie czego łatwo jest także dorobić, a wkładkę naprawić, co gwarantuje niezwykłą wygodę. Komfort i bezpieczeństwo takiego systemu potwierdzić mogą posiadane atesty.

System jednego klucza — jakie zalety ma to rozwiązanie?

Każdy, kto decyduje się na montaż nowoczesnego systemu wkładek i kluczy renomowanej firmy, zyskuje tym samym pewne, bezpieczne i sprawdzone rozwiązanie. Daje ono gwarancję trwałości i wygody użytkowania systemu w każdych warunkach. Najważniejszą zaletą, którą posiadają wkładki w systemie jednego klucza, jest kompatybilność zakupionych elementów. Dzięki temu w razie ewentualnego uszkodzenia lub kradzieży klucza wszystko można łatwo i tanim kosztem wymienić je czy też zreperować. W prostym i nowoczesnym systemie „one key” wszystkie zamówione zamki otwierają i zamykają się jednym kluczem, a więc oszczędzają użytkownikowi sporo czasu na rutynowe czynności przy wychodzeniu z domu, takie jak choćby szukanie dodatkowego klucza. Atutem tej opcji jest także fakt, że producent daje możliwość zamówienia dowolnej liczby zamków oraz kluczy, a następnie otworzenia drzwiczek każdym z nich. Da się także rozbudować system o nowe zamki na podstawie wzoru klucza. Jest to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza w przypadku zamknięć mebli lub pomieszczeń gospodarczych.

Mechanizm systemu jednego klucza

Działanie systemu jednego klucza polega na tym, że umieszczając klucz we wkładce, kołki bębenka i obudowy ustawiają się w takiej pozycji, by stworzyć między sobą linię podziału. Umożliwia to obrócenie bębenka i otwarcie zamka. Mechanizm ten nazywany jest często także ujednoliceniem. Kołki bębenka muszą posiadać taką samą długość zarówno w przypadku kłódek, jak i innych produktów tej kategorii. W każdym przypadku efekt będzie podobny — zapewni to otwarcie jednym kluczem wszystkich zamknięć, w których adekwatne kołki ustawione będą identycznie. System jednego klucza to stosunkowo nowe rozwiązanie na rynku, choć cieszy się ono ogromną popularnością ze względu na swoją funkcjonalność i wygodę użytkowania. Współcześni producenci oferują obecnie szerokie spektrum produktów, które zapewniają maksimum bezpieczeństwa zarówno w przestrzeniach mieszkalnych, jak i firmowych. Produkt może być z powodzeniem montowany także w drzwiach przeciwpożarowych lub prowadzących do pomieszczeń dymoszczelnych.

Wkładki w systemie jednego klucza — o czym warto pamiętać przed zakupem?

Choć na rynku nie brakuje producentów oferujących nowoczesne rozwiązania typu „one key”, to przed decyzją o zakupie konkretnych produktów warto kierować się kilkoma ważnymi aspektami. Przede wszystkim należy upewnić się, że oferowane artykuły posiadają wymagane atesty i certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo. Wśród proponowanych rozwiązań znaleźć można także systemy antywłamaniowe, które zredukują ryzyko włamania do minimum. Będzie to najlepszy wybór w przypadku zabezpieczania domu lub obiektu użytkowego. Wysoki stopień ochrony antywłamaniowej nie jest jednak wymagany do zastosowań wewnętrznych w pomieszczeniach, np. przy zamkach szaf, szafek, lub zsypów na śmieci. Istotna jest również pamięć o tym, by systemem Master Key nie obejmować drzwi frontowych. W przypadku potencjalnej kradzieży klucza głównego zaistnieje bowiem konieczność natychmiastowej wymiany całego zamka. Decydując się na taki system, warto rozważyć także wariant wkładki z mechanizmem bezpiecznego sprzęgła, który umożliwia otwarcie drzwi nawet wtedy, kiedy z drugiej strony włożony jest inny klucz. Ogranicza to ryzyko związane z zatrzaśnięciem się dziecka w domu, a także daje szansę wejścia, jeśli współlokator zostawił klucz w drzwiach.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl